17 zł
Wniosek o wymeldowanie byłego męża może złożyć żona mężczyzny, który nie dopełnił obowiązku meldunkowego – nie złożył wniosku o wymeldowanie – po zmianie miejsca pobytu stałego lub czasowego na okres ponad 3 miesięcy. Pismo w sprawie wymeldowania byłego męża należy kierować do urzędu gminy.
Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór wniosku o wymeldowanie byłego męża – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:
Wniosek o wymeldowanie osoby, która nie mieszka w danym lokalu, mogą złożyć:
Co ważne, warunkiem decydującym o wymeldowaniu danej osoby jest ustalenie przez organ administracji publicznej, że wskazana osoba faktycznie opuściła dotychczasowe miejsce pobytu stałego w sposób trwały i dobrowolny.
Należy podkreślić, że samo fizyczne nieprzebywanie w danym miejscu nie oznacza, że ktoś chce zmienić miejsce pobytu stałego. Konieczne jest także, aby taka osoba łączyła zamiar stałego związania się z innym miejscem i urządzenia w nim swojego centrum życiowego.
Wniosek o wymeldowanie składa się w wydziale meldunkowym gminy. Dokument warto przygotować w oparciu o nasz wzór wniosku o wymeldowanie byłego męża, który uwzględnia:
Do wniosku dołącza się dokument stanowiący tytuł prawny do lokalu, np. odpis z księgi wieczystej, czy umowę najmu. Przykładowy wniosek o wymeldowanie byłego męża nie wymaga dodatkowego uzasadnienia poza wskazaniem, że dana osoba nie przebywała we wskazanym lokalu przez okres co najmniej 3 miesięcy.
W odpowiedzi na wniosek organ administracyjny przeprowadzi postępowanie dowodowe – przesłucha świadków, dokona oględzin – aby sprawdzić, czy rzeczywiście były mąż nie zamieszkuje w danym lokalu.
Wymeldowanie nastąpi w drodze decyzji administracyjnej. W przypadku decyzji odmownej wnioskodawca może wnieść odwołanie do wojewody – w terminie 14 dni.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.