Wniosek o wydanie zaświadczenia potrzebnego do założenia księgi wieczystej wzór

17 

Zaświadczenie potrzebne do założenia księgi wieczystej to nic innego jak zaświadczenie o samodzielności lokalu. Właściciel mieszkania w bloku może założyć dla danego lokalu księgę wieczystą, ale wcześniej powinien wydzielić lokal z reszty budynku.

Omawiane zaświadczenie potwierdza, że lokal może być wydzielony z budynku jako odrębna nieruchomość – lokal stanowi odrębny od gruntu i budynku przedmiot własności. Co ważne, samodzielne mogą być zarówno lokale mieszkalne, jak i lokale o innym przeznaczeniu.

Po uzyskaniu zaświadczenia o samodzielności lokalu należy złożyć kolejny wniosek o założenie dla lokalu tzw. kartoteki lokali. Jego celem jest ujawnienie lokalu w ewidencji gruntów i budynków, prowadzonej przez starostę.

Wypis z kartoteki lokali oraz zaświadczenie o samodzielności lokalu stanowią podstawę dla notariusza do sporządzenia umowy o ustanowienie odrębnej własności lokalu, niezbędnej w celu założenia księgi wieczystej. Uzyskane dokumenty należy przesłać następnie do Wydziału Ksiąg Wieczystych prowadzonego przez właściwy dla danej sprawy Sąd Rejonowy.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o wydanie zaświadczenia potrzebnego do założenia księgi wieczystej, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o wydanie zaświadczenia potrzebnego do założenia księgi wieczystej wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-wydanie-zaswiadczenia-potrzebnego-do-zalozenia-ksiegi-wieczystej-wzor
Wniosek o wydanie zaświadczenia potrzebnego do założenia księgi wieczystej wzór
17