Wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu z opłatami mieszkaniowymi wzór

17 

Zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami może być potrzebne lokatorowi między innymi w procedurze ubiegania się o kredyt. Takie zaświadczenie wystawia spółdzielnia mieszkaniowa na wniosek osoby zainteresowanej.

Pismo w tej sprawie powinno zawierać przede wszystkim dane osobowe wnioskodawcy oraz dokładny adres jego miejsca zamieszkania. Dokument można dostarczyć spółdzielni osobiście, przesłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną. 

Pisemne zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami okazuje się przydatne między innymi w sytuacji, kiedy właściciel nieruchomości chce sprzedać swoje mieszkanie. Kupujący mogą żądać wtedy okazania dokumentu, który stanowi dowód na to, iż mieszkanie nie jest zadłużone. 

Warto pamiętać, że spółdzielnia nie wyda dokumentu na wniosek osoby, która faktycznie jest zadłużona. W takim przypadku właściciel mieszkania musi rozliczyć się ze spółdzielnią, czyli spłacić dług – dopiero wtedy uzyska stosowne zaświadczenie.

Gdyby w podobnej sytuacji chciał sprzedać mieszkanie, powinien zawrzeć odpowiednie porozumienie z nabywcą, na którego przeniesiony zostanie dług wobec spółdzielni. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu z opłatami, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu z opłatami mieszkaniowymi wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-wydanie-zaswiadczenia-o-niezaleganiu-z-oplatami-mieszkaniowymi-wzor
Wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu z opłatami mieszkaniowymi wzór
17