Wniosek o weryfikację wartości działki – wzór

17 

Wniosek o weryfikację wartości działki jest pismem, który można złożyć w sytuacjach, gdy istnieją okoliczności wpływające na zaniżenie lub zawyżenie ceny nieruchomości.

W takim przypadku, w celu uniknięcia niewłaściwego obciążenia podatkowego, należy złożyć taki wniosek we właściwym miejscowo oddziale Urzędu Skarbowego. Dokument powinien zawierać szereg informacji, takich jak dane podatnika, numer i adres działki, deklarowaną wartość posiadłości i okoliczności wpływających na zmianę ceny.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór wniosku o weryfikację wartości działki, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Można również dołączyć opis stanu działki, ewentualne fotografie oraz opis przeprowadzonych lub planowanych prac remontowych, które mogą wpłynąć na wartość. Urząd Skarbowy zazwyczaj przeprowadza weryfikację ceny działki w ciągu kilku dni od daty złożenia wniosku.

Proces ten ma na celu sprawdzenie, czy wartość podana przez podatnika jest adekwatna do rzeczywistego stanu nieruchomości.

Warto zwrócić uwagę, że kupujący musi opłacić podatek od czynności cywilnoprawnych, którego wysokość zależy od ceny gruntu lub nieruchomości, a dokładniej od kwoty transakcji. Dlatego właściwa weryfikacja jest istotna, aby uniknąć niewłaściwego obciążenia podatkowego.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o weryfikację wartości działki – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-weryfikacje-wartosci-dzialki-wzor-2
Wniosek o weryfikację wartości działki - wzór
17