Wniosek o rozłożenie na raty rachunku za prąd ENERGA

17 

Jak napisać wniosek o rozłożenie na raty rachunku za prąd ENERGA? Klienci firmy ENERGA płatność rachunku za prąd mogą odroczyć lub rozłożyć na raty. Aby skorzystać z takiej możliwości, powinni jednak skontaktować się z przedsiębiorstwem bezpośrednio i dobrze uzasadnić swoją prośbę.

W większości przypadków ENERGA wydaje pozytywną decyzję, jeśli klient może pochwalić się dobrą historią płatności. Jak napisać wniosek o rozłożenie rachunku za prąd na raty?

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór wniosku do ENERGII, który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Kiedy można rozłożyć na raty rachunek za prąd?

Wysoki rachunek za prąd można zapłacić z opóźnieniem, po uzyskaniu zgody na prolongatę. Możliwe jest także rozłożenie go na raty, jeśli klient do tej pory regularnie opłacał wszystkie faktury.

Wnioski o płatność ratalną zawsze rozpatrywane są indywidualnie.

Przed podjęciem decyzji w takiej sprawie, ENERGA może przeanalizować historię płatności klienta, a także wziąć pod uwagę uzasadnienie jego prośby. Z tego względu we wniosku o rozłożenie płatności na raty warto napisać:

  • dlaczego klient nie jest w stanie uregulować płatności w terminie,
  • w jaki sposób płatność ratalna pozwoli klientowi uregulować należność.

We wniosku o rozłożenie rachunku na raty klient powinien określić wysokość swojego długu oraz preferowaną ilość rat. Jeśli firma zaaprobuje taki harmonogram spłaty, skontaktuje się z klientem w celu potwierdzenia dokonanych ustaleń. 

Jak napisać wniosek o rozłożenie rachunku na raty?

Wniosek w sprawie rozłożenia rachunku za prąd na raty można złożyć w formie elektronicznej lub tradycyjnej – pocztą lub osobiście w placówce. Każde podanie tego typu powinno zawierać:

  • oznaczenie daty i miejsca sporządzenia wniosku,
  • dane klienta: imię, nazwisko, numer PESEL/NIP, numer klienta, numer telefonu,
  • dane dostawcy energii,
  • oznaczenie wysokości długu,
  • propozycję warunków spłaty – ilość i wysokość rat,
  • uzasadnienie,
  • podpis. 

Jak uzasadnić prośbę o rozłożenie rachunku za prąd na raty? W pierwszej kolejności należy wyjaśnić przyczynę swoich problemów finansowych, które mogą być spowodowane na przykład ciężką chorobą, zdarzeniem losowym czy utratą pracy.

Następnie należy wyjaśnić, że płatność ratalna pozwoli klientowi uregulować zaległe rachunki, przy jednoczesnym terminowym opłacaniu faktur bieżących. 

Czy warto złożyć wniosek o rozłożenie rachunku za prąd na raty?

Energa pozwala swoim klientom prolongować faktury i rozkładać płatności na raty, a oba te rozwiązania mają na celu umożliwienie im uregulowania długu bez konieczności zaciągania pożyczek i popadania w spiralę zadłużenia.

Warto pamiętać, że brak terminowej płatności skutkuje w pierwszej kolejności naliczeniem odsetek za zwłokę. Później takie opóźnienia i brak płatności mogą doprowadzić do „odcięcia” prądu klientowi i rozpoczęcia procedury windykacyjnej.

Z kolei wznowienie dostaw energii zawsze wiąże się dla klienta z obowiązkiem opłacenia wszystkich zaległych faktur oraz rachunków bieżących, co po pewnym czasie może okazać się o wiele trudniejsze, niż złożenie prostego wniosku o rozłożenie płatności na raty – który jest zresztą całkowicie wolny od opłat.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o rozłożenie na raty rachunku za prąd ENERGA”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-rozlozenie-na-raty-rachunku-za-prad-energa
Wniosek o rozłożenie na raty rachunku za prąd ENERGA
17