Wniosek o rozłożenie na raty rachunku za prąd ENEA

17 

Jak napisać wniosek o rozłożenie na raty rachunku za prąd ENEA? ENEA, podobnie jak wiele innych przedsiębiorstw energetycznych, daje swoim klientom zarówno możliwość wnioskowania o prolongatę faktury, jak i o jej opłacenie w ratach.

Każde pismo w takiej sprawie rozpatrywane jest indywidualnie, z uwzględnieniem historii płatności danego klienta. Jak sporządzić wniosek o rozłożenie rachunku na raty i dlaczego warto?

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór wniosku, który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak rozłożyć rachunek za prąd na raty w ENEA?

Aby uzyskać zgodę na opłacenie rachunku za prąd w dogodnych ratach w ENEA, klient powinien skontaktować się z firmą za pośrednictwem panelu klienta (online), za pośrednictwem poczty tradycyjnej czy też osobiście, udając się do najbliższej placówki firmy.

Wniosek w takiej sprawie musi przyjmować formę pisemną, aby przedsiębiorstwo mogło dołączyć go później do swojej dokumentacji. Jak czytamy na oficjalnej stronie firmy, prośby o rozłożenie rachunku na raty rozpatrywane są po sprawdzeniu historii płatności klienta.

Na tej podstawie przedsiębiorstwo wydaje decyzję i przekazuje ją klientowi tą samą drogą, którą złożył on swój wniosek. 

Kto może liczyć na rozłożenie rachunku na raty?

ENEA nie podaje szczegółowych informacji na temat tego, jak rozpatrywane są wnioski klientów o płatność rachunku w ratach. Informuje jedynie, że pod uwagę bierze historię płatności klienta, czyli fakt regularnego opłacania poprzednich faktur.

Jeśli więc klient nie zalegał z płatnościami, istnieje duża szansa, że firma zgodzi się rozłożyć taką płatność na raty.

Co ważne, w przypadku ENEI klient nie jest ograniczony do konkretnej ilości rat. Sam proponuje dogodny dla siebie sposób spłaty, który firma bierze pod uwagę, rozpatrując jego wniosek. Przedsiębiorstwo może jednak przygotować inny harmonogram spłat, jeśli ten zaproponowany przez klienta będzie niekorzystny. 

Jak przygotować wniosek o rozłożenie rachunku na raty?

Podanie o rozłożenie rachunku za prąd na raty musi uwzględniać przede wszystkim dane identyfikacyjne i kontaktowe klienta, propozycję spłaty ratalnej oraz uzasadnienie wniosku. Pismo powinno zawierać:

  • datę i miejsce sporządzenia,
  • dane adresata: dostawcy energii,
  • dane wnioskodawcy: klienta, umożliwiające jego identyfikację,
  • oznaczenie wysokości długu (kwoty zaległych faktur) oraz propozycję spłaty ratalnej w określonej ilości transz,
  • uzasadnienie,
  • czytelny podpis klienta.

We wniosku klient może określić, w jaki sposób chciałby uzyskać odpowiedź od firmy, podając swój adres e-mail czy numer telefonu komórkowego.

Dlaczego warto złożyć wniosek o rozłożenie rachunku za prąd na raty?

Nieopłacenie rachunku za prąd sprawi, że firma będzie doliczała do faktury odsetki za zwłokę, a finalnie może nawet odciąć klienta od dostaw prądu.

Będąc w trudnej sytuacji finansowej warto podjąć więc próbę rozłożenia płatności na dogodne raty – złożenie wniosku jest w pełni darmowe.

Pozwala to uregulować należność bez konieczności zaciągania kredytu czy pożyczki na niekorzystnych warunkach. Aby ENEA zgodziła się na płatność w ratach, należy zadbać o staranne uzasadnienie swojej prośby. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o rozłożenie na raty rachunku za prąd ENEA”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-rozlozenie-na-raty-rachunku-za-prad-enea
Wniosek o rozłożenie na raty rachunku za prąd ENEA
17