Umowa kupna sprzedaży samochodu na raty wzór PDF DOC

17 

Umowę kupna sprzedaży samochodu na raty można zawrzeć zarówno z firmą, jak i z osobą fizyczną. Dokument niewiele różni się od innych umów sprzedaży pojazdów, jednak jako formę płatności wskazuje płatność ratalną i dokładnie opisuje cały harmonogram spłaty. Kupujący i sprzedający mogą umówić się na dowolną ilość i wysokość rat. Mają też prawo ustalić wybrany przez siebie sposób płatności – gotówką do ręki, przelewem, przekazem pocztowym. 

Dowód transakcji w takich okolicznościach warto sporządzić na podstawie druku, jakim jest wzór umowy kupna sprzedaży samochodu na raty. Dokument uwzględnia między innymi dane sprzedającego, dane kupującego, dane przedmiotu umowy, a także sposób i termin przekazania pojazdu nabywcy. Najważniejszą częścią umowy jest jednak precyzyjne określenie warunków sprzedaży ratalnej. 

Umowa kupna sprzedaży samochodu na raty ma takie samo znaczenie, jak inne umowy sprzedaży. Na jej podstawie nabywca może zarejestrować pojazd, wykupić dla niego polisę OC czy też rozliczyć się z urzędem skarbowym. 

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży samochodu na raty pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opis
Opinie (0)

Jak przygotować umowę kupna sprzedaży samochodu na raty? Umowa kupna sprzedaży na raty od zwykłej umowy kupna sprzedaży różni się tym, że kupujący nie płaci za dany przedmiot jednorazowo, lecz uiszcza raty zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem.

Jednak zakupiony pojazd jest mu przekazywany od razu, zanim spłaci całą kwotę. Warto pamiętać o tym podczas przygotowywania umowy kupna sprzedaży zawieranej z osobą prywatną. 

Umowa kupna sprzedaży samochodu na raty zawiera takie same elementy, jak umowa standardowa. Niezbędne jest określenie w niej danych stron, danych przedmiotu umowy, a także ceny całkowitej. Poza tymi elementami dokument uwzględnia także szczegółowy harmonogram spłaty, czyli wysokość rat, ich ilość i termin płatności. 

W umowie kupna sprzedaży samochodu na raty powinno pojawić się oświadczenie sprzedającego, dotyczące stanu prawnego pojazdu. Można uwzględnić w niej również oświadczenie kupującego o zapoznaniu się ze stanem technicznym kupowanego auta. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży samochodu na raty wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-samochodu-na-raty-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży samochodu na raty wzór PDF DOC
17