Wniosek o remont balkonu – wzór

17 

Wniosek o remont balkonu może dotyczyć przeprowadzenia takiej inwestycji przez spółdzielnię mieszkaniową lub wspólnotę mieszkaniową. W zależności od sytuacji pismo wykorzystywane jest także w celu uzyskania zgody na przeprowadzenie inwestycji związanej z remontem przez właściciela mieszkania. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniające wszystkie formalne wymagania – wzór wniosku o remont balkonu – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jakie znaczenie ma wniosek o remont balkonu?

Należy wiedzieć, że balkon traktowany jest równocześnie jako część składowa mieszkania oraz część elewacji budynku, czyli część wspólna. Zasadniczo, remontem balkonu powinien zajmować się jego właściciel – właściciel lokalu.

Prace na balkonie wiążą się jednak z dużym ryzykiem oddziaływania na inne lokale i części wspólne, dlatego konieczne będzie złożenie wniosku o remont balkonu, a właściwie o wydanie zgody na remont balkonu. Takie pismo pozwoli także ubiegać się o częściową refundację, jeśli balkon jest w bardzo złym stanie technicznym, przez co zagraża kondycji całej elewacji.

Balkony bywają remontowane również w ramach inwestycji termomodernizacji budynku, czy kompleksowego remontu, dlatego wniosek o remont balkonu może dotyczyć przeprowadzenia takiej inwestycji na koszt spółdzielni/wspólnoty.

Jak napisać wniosek o remont balkonu?

Pismo z prośbą o remont balkonu powinno zawierać kilka niezbędnych elementów formalnych, jak:

  • dane wnioskodawcy,
  • adres mieszkania, do którego przynależy balkon,
  • opis sprawy,
  • określenie żądań wnioskodawcy,
  • uzasadnienie.

W części uzasadnienia, wzór przykładowego wniosku o remont balkonu trzeba uzupełnić opisem stanu technicznego balkonu, który wyjaśnia konieczność przeprowadzenia remontu. Jeśli jego stan stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa, spółdzielnia/wspólnota powinna pozwolić na remont, a nawet go współfinansować.

Co ważne, przed uzyskaniem odpowiedzi na wniosek inwestor nie powinien podejmować żadnych działań. Z pracami remontowymi musi wstrzymać się do momentu otrzymania pisma zwrotnego z ewentualnymi wytycznymi. Wzór wniosku o remont warto wypełnić więc z około miesięcznym wyprzedzeniem w stosunku do planowanej daty remontu. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o remont balkonu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-remont-balkonu-wzor-pdf-doc
Wniosek o remont balkonu - wzór
17