Wniosek o przywrócenie na pełny etat wzór

17 

Przywrócenie pracownika do pracy na pełen etat jest uzasadnione w przypadku, kiedy przeminie przyczyna uprzedniego zmniejszenia etatu. Wniosek o przywrócenie na pełny etat pracownik kieruje do swojego przełożonego.

Ten nie ma jednak obowiązku wyrażenia zgody na wprowadzenie takich zmian. Konieczne jest zatem uzasadnienie prośby w taki sposób, aby przekonać pracodawcę do zaakceptowania wniosku. 

Wniosek o przywrócenie na pełny etat pracownik może uzasadnić faktem, że przyczyna obniżenia wymiaru czasu pracy już nie obowiązuje.

Pismo będzie zasadne także w sytuacji, kiedy pracownik faktycznie pracuje już jak inne osoby zatrudnione na pełen etat, ale pracodawca nie wprowadził stosownych zmian w obowiązującej go umowie.

Jeśli wniosek o przywrócenie na pełny etat zostanie rozpatrzony pozytywnie, pracodawca i pracownik zawrą tak zwane porozumienie zmieniające, czyli aneks do umowy o pracę. Wymiar czasu pracy – etat – jest bowiem jednym z warunków świadczenia pracy, a zmiany w tym zakresie należy wprowadzać w sposób formalny. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o przywrócenie na pełny etat, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o przywrócenie na pełny etat wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-przywrocenie-na-pelny-etat-wzor
Wniosek o przywrócenie na pełny etat wzór
17