Wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej – wzór

17 

Wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej, zwany zamiennie jako wniosek o ograniczenie lub pozbawienie opieki nad dzieckiem, jest procesem, w którym jedna strona (najczęściej matka dziecka) ubiega się o odebranie drugiej stronie (ojcu dziecka) praw i obowiązków związanych z rodzicielstwem nad danym dzieckiem. Wniosek taki kieruje się do sądu rodzinnego.

Pozbawienie władzy rodzicielskiej jest ostatecznością i zwykle stosowane jest w sytuacjach, w których sąd uzna, że dalsze pełnienie roli rodzica może zagrażać bezpieczeństwu i dobru dziecka:

  • Nadużywanie fizyczne, emocjonalne lub seksualne wobec dziecka.
  • Zaniedbywanie podstawowych potrzeb dziecka, takich jak odpowiednie odżywianie, opieka medyczna czy odpowiednie warunki mieszkaniowe.
  • Uzależnienie od substancji psychoaktywnych, które negatywnie wpływa na zdrowie i dobro dziecka.
  • Przestępstwa lub działania niebezpieczne dla dziecka ze strony rodzica.
  • Poważne konflikty między rodzicami, które negatywnie wpływają na dziecko.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór wniosku o pozbawienie władzy rodzicielskiej, który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej musi być poparty odpowiednimi dowodami i argumentami. Sąd rozpatruje sprawę z najwyższą starannością, zawsze mając na uwadze najlepsze interesy dziecka. Jeżeli sąd orzeka o pozbawieniu władzy rodzicielskiej, to rodzic traci prawa do podejmowania ważnych decyzji dotyczących dziecka, takich jak zdrowie, edukacja, miejsce zamieszkania itp.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-pozbawienie-wladzy-rodzicielskiej-wzor
Wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej - wzór
17