Wniosek o postępowanie dyscyplinarne – karta nauczyciela

17 

O odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczyciela mówi się wtedy, kiedy uchybił on godności wykonywanego zawodu lub naruszył swoje podstawowe obowiązki pracownicze. Przepisy Karty nauczyciela wyróżniają cztery rodzaje kar dyscyplinarnych, łącznie z wydaleniem z zawodu. Wniosek o postępowanie dyscyplinarne nauczyciela składa dyrektor szkoły do rzecznika dyscyplinarnego, a w przypadku gdy sprawa dotyczy dyrektora – organ prowadzący szkołę. 

Pismo ze zgłoszeniem łamania obowiązków pracowniczych można przygotować w oparciu o nasz gotowy wzór wniosku o postępowanie dyscyplinarne nauczyciela. Czas na złożenie takiego pisma to 14 dni, licząc dnia powzięcia wiadomości o łamaniu przepisów przez nauczyciela lub o jego zachowaniu, godzącym w dobre imię zawodu. 

Wniosek o postępowanie dyscyplinarne nauczyciela skutkuje przeprowadzeniem postępowania wyjaśniającego i wymierzeniem ewentualnej kary. Co ważne, nauczyciel może zostać wydalony z zawodu w ramach kary dyscyplinarnej nie tylko za swoje zachowanie w roli pedagoga, ale również za naganne zachowania w życiu prywatnym. 

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór wniosku o postępowanie dyscyplinarne, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec nauczyciela należy sporządzić w formie pisemnej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o postępowanie dyscyplinarne – karta nauczyciela”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-postepowanie-dyscyplinarne-karta-nauczyciela
Wniosek o postępowanie dyscyplinarne - karta nauczyciela
17