Umowa zbycia konta Allegro – wzór

17 

Umowa zbycia konta Allegro dotyczy kont firmowych, które można sprzedać na warunkach określonych w regulaminie serwisu. Zgodnie z treścią punktu 2.14:

“Konta są niezbywalne, z zastrzeżeniem, że […] Konta Firma mogą przejść na rzecz innego przedsiębiorcy w razie zbycia przedsiębiorstwa bądź jego zorganizowanej części.” Zbycie konta dopuszczalne jest zatem jedynie w sytuacji, kiedy zbyciu podlega także przedsiębiorstwo lub jego część, wraz z kontem firmowym.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór umowy zbycia konta Allegro – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jakie są warunki zbycia konta Allegro?

Zasadniczo, nie da się sprzedać konta na Allegro innej osobie. Dopuszcza się jednak przekazanie konta pomiędzy firmami w przypadku zbycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części wraz z kontem Allegro.

Serwis zaakceptuje taką zmianę na podstawie oświadczenia o zawarciu umowy zbycia przedsiębiorstwa wraz z kontem. Oznacza to, że w pierwszej kolejności należy przygotować przykładową umowę zbycia konta Allegro i przedsiębiorstwa, a dopiero później sporządzić na tej podstawie odpowiednie oświadczenie.

Wzór umowy zbycia konta Allegro można wykorzystać również na przykład w sytuacji, kiedy przedsiębiorca sprzedaje jedną firmę i zakłada firmę nową, ale chce prowadzić sprzedaż z tego samego konta, co wymaga wprowadzenia zmiany w istotnych danych konta firmowego.

Co ważne, umowa zbycia przedsiębiorstwa wraz z kontem Allegro powinna zostać opatrzona notarialnie poświadczonymi podpisami. 

Dlaczego umowa zbycia konta Allegro jest taka istotna?

Bez umowy zbycia konta Allegro, a właściwie zbycia przedsiębiorstwa wraz z kontem firmowym, nie można sprzedać takiego konta innemu przedsiębiorcy. Wiąże się to z faktem, iż konto na Allegro to nie tylko nazwa użytkownika, ale również wartość w postaci przypisanych do niego opinii.

Te stanowią natomiast istotną część budowania wizerunku firmy. Niedopuszczalne jest natomiast zbycie konta prywatnego. Zgodnie z regulaminem: “[…]za zgodą Allegro Konto Zwykłe może zostać przekazane przez Użytkownika jego małżonkowi”.

Stanowi to jedyną możliwość przekazania konta prywatnego innej osobie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa zbycia konta Allegro – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-zbycia-konta-allegro-wzor
Umowa zbycia konta Allegro - wzór
17