Umowa z wizażystką – wzór

17 

W zależności od tego, czy umowa z wizażystką ma charakter ciągłego świadczenia usług na rzecz przedsiębiorcy, czy jednorazowego wykonania “dzieła”, jakim jest makijaż dla konkretnego klienta, kontrakt ten może przyjmować formę umowy o dzieło lub umowy zlecenie.

Umowę o dzieło z wizażystką zawiera się zwykle w kontekście makijażu ślubnego, czy makijażu do sesji zdjęciowej, a umowę zlecenie w przypadku zatrudnienia wizażystki w salonie kosmetycznym. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór umowy z wizażystką – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak powinna być sformułowana umowa z wizażystką?

Z wizażystką najczęściej zawiera się umowę zlecenie. Jest to umowa cywilnoprawna, do której nie stosuje się przepisów kodeksu pracy. Przykładowa umowa z wizażystką określa prawa i obowiązki stron oraz zakres czynności osoby przyjmującej zlecenie.

Powinna wskazywać także na sposób rozliczania się z wizażystką za jej pracę, czyli wysokość wynagrodzenia wraz z terminem i sposobem płatności. W umowie z wizażystką istotne będzie zobowiązanie zleceniobiorcy do starannego świadczenia pracy, pozostawania na bieżąco z aktualnymi trendami, udzielania klientkom wskazówek pielęgnacyjnych w trakcie wykonywania makijażu, czy wykonywania niezbędnych poprawek na życzenie klientek.

Wszystkie te ustalenia dotyczą pracy ciągłej, wykonywanej regularnie w salonie kosmetycznym. Do sporządzenia takiego kontraktu można wykorzystać sprawdzony wzór umowy z wizażystką. 

Jakie elementy uwzględnić w umowie na wykonanie makijażu?

Drugą popularną umową zawieraną przez wizażystki jest umowa na wykonanie makijażu okolicznościowego, na przykład ślubnego. Taką umowę makijażystka zawiera bezpośrednio z klientką. Dokument powinien uwzględniać:

  • datę zawarcia,
  • dane stron,
  • zakres usługi,
  • termin usługi,
  • wysokość wynagrodzenia i termin płatności,
  • warunki rozwiązania umowy lub odstąpienia od umowy,
  • informacje o zadatku

Druk przykładowej umowy z wizażystką na wykonanie makijażu okolicznościowego musi zawierać zapisy dotyczące opłaty rezerwacyjnej, która zapobiegnie bezkarnemu odwoływaniu umówionych wizyt przez klientki bez odpowiedniego wyprzedzenia – taką rolę pełni zadatek.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa z wizażystką – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-z-wizazystka-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa z wizażystką - wzór
17