Umowa wypożyczenia sukni ślubnej – wzór

17 

Umowa wypożyczenia sukni ślubnej może dotyczyć zarówno przyjęcia weselnego, jak i sesji fotograficznej. Dokładne warunki wypożyczenia kreacji określa się w treści umowy – to między innymi cena wypożyczenia, termin odbioru i zwrotu sukienki, czy wysokość zadatku zabezpieczającego wykonanie umowy.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór umowy wypożyczenia sukni ślubnej – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jakie elementy powinna zawierać umowa wypożyczenia sukni ślubnej?

Wypożyczenie sukni ślubnej to wygodne rozwiązanie. Cena wypożyczenia kreacji nie przekracza zwykle 25% ceny zakupu takiej samej sukienki na własność. Wypożyczająca nie ma też problemu z ewentualną odsprzedażą, czy wypraniem kreacji.

Zasady wypożyczania sukni ślubnych są stosunkowo proste. Osoba zainteresowana takim rozwiązaniem wybiera odpowiednią kreację, ta jest następnie dopasowywana do jej figury po przymiarkach, a odbiór sukni ma miejsce w ustalonym terminie, podobnie jak jej zwrot.

Druk umowy warto przygotować w oparciu o sprawdzony wzór umowy wypożyczenia sukni ślubnej, aby odpowiednio zabezpieczyć interes salonu z sukienkami. Dokument powinien określać co najmniej:

  • dane stron, 
  • dane przedmiotu umowy,
  • termin odbioru i zwrotu sukni,
  • warunki zwrotu,
  • cenę wypożyczenia sukni,
  • kary umowne, między innymi za uszkodzenie sukni, czy za brak terminowego zwrotu. 

Co warto uwzględnić w umowie wypożyczenia sukni ślubnej?

Przykładowa umowa wypożyczenia sukni ślubnej z reguły bardzo dobrze zabezpiecza przede wszystkim interes salonu z sukniami. Za każdy dzień zwłoki ze zwrotem kreacji salon może naliczać wypożyczającej odsetki umowne, co ma zapobiegać przetrzymywaniu przedmiotu niezgodnie z umową.

Bardzo ważne jest także określenie warunków zwrotu. Część salonów żąda zwrotu kreacji poddanej uprzednio praniu chemicznemu, jednak znacznie częściej wypożyczalnie same zajmują się profesjonalnym czyszczeniem materiału.

Za znaczące zniszczenie kreacji, wypożyczająca może zostać obciążona karą pieniężną, podobnie jak za trudne do usunięcia plamy na kreacji. W przypadku całkowitego zniszczenia sukni salon ma prawo domagać się zapłaty kary w wysokości 100% wartości danego modelu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa wypożyczenia sukni ślubnej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-wypozyczenia-sukni-slubnej-wzor
Umowa wypożyczenia sukni ślubnej - wzór
17