Umowa użyczenia lokalu – wzór

17 

Jak powinna wyglądać umowa użyczenia lokalu? Warto pamiętać, że przez zawarcie umowy użyczenia użyczający (osoba dysponująca prawem do lokalu) godzi się na bezpłatne używanie przedmiotu umowy przez biorącego przez czas określony.

Użyczenie tym różni się od najmu, że nie może przewidywać żadnych opłat za korzystanie z lokalu. Przepisy nie określają, jaką formę powinna mieć umowa użyczenia, jednak dla celów dowodowych zawsze lepiej zawierać ją na piśmie.

Umowa użyczenia musi uwzględniać dane stron umowy i dane przedmiotu umowy. Wskazane jest określenie w niej także stanu technicznego użyczonego lokalu. Umowa użyczenia może zostać zawarta na czas określony lub nieokreślony.

Chociaż użyczenie jest nieodpłatne, to dokument może nakładać na biorącego obowiązek regulowania bieżących opłat eksploatacyjnych za użytkowany lokal. 

Warto pamiętać, że jeśli użyczony lokal jest wykorzystywany w celu prowadzenia działalności gospodarczej, to ponoszone w związku z jego użytkowaniem koszty eksploatacyjne można zaliczyć do kosztów podatkowych. Aby było to możliwe, umowa musi określać precyzyjnie, jakie opłaty i w jakiej wysokości uiszcza  regularnie biorący.

Jeśli potrzebujesz kompletnego, gotowego do wypełnienia wzoru umowy użyczenia lokalu, kliknij poniższy przycisk, aby pobrać druk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa użyczenia lokalu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-uzyczenia-lokalu-wzor
Umowa użyczenia lokalu - wzór
17