Umowa użyczenia lokalu na działalność gospodarczą członkowi rodziny – wzór

17 

Jak przygotować umowę użyczenia lokalu na działalność gospodarczą członkowi rodziny? Umowa użyczenia wyróżnia się na tle umów najmu czy dzierżawy nieodpłatnością – biorący w użytkowanie nie płaci za lokal właścicielowi, lecz ponosi jedynie bieżące koszty jego utrzymania.

Dotyczy to również lokalu, w którym prowadzona będzie działalność gospodarcza – umowa użyczenia pozwala zgłosić adres takiej nieruchomości do CEIDG. 

Jednak w przypadku użyczenia lokalu na działalność gospodarczą problematyczną kwestią okazuje się podatek dochodowy, ponieważ nieodpłatne zajmowanie lokalu traktowane jest jako przychód. Użyczenie lokalu na działalność gospodarczą nie jest objęte podatkiem dochodowym tylko w sytuacji, kiedy użyczającymi jest najbliższa rodzina przedsiębiorcy.

Z tego względu, aby móc skorzystać z takiego zwolnienia, należy dopilnować odpowiedniego sporządzenia umowy użyczenia, ze wskazaniem stopnia pokrewieństwa pomiędzy biorącym a użyczającym.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór umowy użyczenia lokalu na działalność gospodarczą członkowi rodziny, klikając na poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa użyczenia lokalu na działalność gospodarczą członkowi rodziny – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-uzyczenia-lokalu-na-dzialalnosc-gospodarcza-czlonkowi-rodziny-wzor
Umowa użyczenia lokalu na działalność gospodarczą członkowi rodziny - wzór
17