Umowa użyczenia lokalu dla Stowarzyszenia – wzór

17 

Jak wygląda umowa użyczenia lokalu dla stowarzyszenia? Umowę użyczenia lokalu można zawrzeć zarówno z osobą prywatną, jak i z organizacją – także ze stowarzyszeniem. Umowę tego typu warto przygotować co najmniej w zwykłej formie pisemnej, dla celów dowodowych, choć ważna będzie także umowa zawarta ustnie.

Umowa użyczenia lokalu dla stowarzyszenia powinna zawierać dane stron umowy i określenie przedmiotu umowy. Istotne jest także wskazanie w niej sposobu, w jaki biorący może korzystać z lokalu. Ma to znaczenie w kontekście obowiązku użytkowania rzeczy zgodnie z jej przeznaczeniem. 

Warto pamiętać, że stowarzyszenie nie musi płacić podatku dochodowego w związku z zawarciem umowy użyczenia lokalu, o ile wykorzystuje go na swoje cele statutowe. Jako biorący, organizacja ma jednak obowiązek pokrywania kosztów utrzymania rzeczy, czyli płacenia rachunków za media czy dokonywania drobnych napraw w lokalu.

Kliknij widoczny poniżej przycisk, jeśli chcesz pobrać gotowy do wypełnienia wzór umowy użyczenia lokalu dla stowarzyszenia:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa użyczenia lokalu dla Stowarzyszenia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-uzyczenia-lokalu-dla-stowarzyszenia-wzor
Umowa użyczenia lokalu dla Stowarzyszenia - wzór
17