Umowa przekazania psa – wzór

17 

Umowa przekazania psa może zostać wykorzystana zarówno przy adopcji zwierzęcia, jak i przy sprzedaży. Dokument potwierdza fakt przekazania prawa własności do psa na inną, wskazaną osobę lub podmiot. Może określać też warunki ewentualnego zwrotu. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór umowy przekazania psa – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jakie elementy powinna zawierać umowa przekazania psa?

Przykładowa umowa przekazania psa nie może obyć się bez trzech kluczowych elementów: danych przekazującego psa, danych przyjmującego psa oraz danych samego zwierzaka. Psa należy opisać w niej jak najdokładniej, podając informacje o rasie, wieku, płci, maści, stanie zdrowia, imieniu i tak dalej.

Wzór umowy przekazania psa odnosi się także do ewentualnej odpłatności, czyli wskazuje, czy pies jest przekazywany w ramach darowizny, oddawany do adopcji, czy sprzedawany.

Umowa określa prawa i obowiązki stron. Powinna natomiast przede wszystkim zobowiązywać nowego właściciela zwierzęcia do sprawowania nad nim odpowiedniej opieki. Istotnym elementem kontraktu jest też oświadczenie dotychczasowego właściciela o tym, że pies:

  • został zaszczepiony i odrobaczony,
  • jest wyposażony w metrykę lub rodowód i książeczkę zdrowia, 
  • jest zdrowy, 
  • jest w dobrej kondycji, 
  • stanowi jego własność,
  • jest wolny od wad prawnych oraz praw osób trzecich.

Do czego zobowiązuje umowa przejęcia psa?

Druk przykładowej umowy przejęcia psa może zobowiązywać dotychczasowego właściciela, sprzedającego, czy hodowcę do zrzeczenia się oznaczonego w umowie zwierzęcia i przekazania praw do niego wskazanej osobie wraz z posiadaną dokumentacją, np. metryką, rodowodem, książeczką zdrowia. Umowa rodzi też wiele obowiązków po stronie nabywcy psa.

Zobowiązuje go do:

  • zapłacenia ustalonej ceny,
  • trzymania psa w humanitarnych warunkach,
  • zapewnienia psu: miejsca do spania, opieki, wyżywienia, opieki weterynaryjnej.

Kontrakt może bardzo szczegółowo odnosić się również do ewentualnego zwrotu zwierzęcia po określonym terminie. Są to warunki odstąpienia od umowy, które mogą być ograniczone czasowo.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa przekazania psa – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-przekazania-psa-wzor
Umowa przekazania psa - wzór
17