Umowa przedwstępna z pełnomocnikiem – wzór

17 

Umowa przedwstępna z pełnomocnikiem to najczęściej umowa kupna sprzedaży nieruchomości. Zasadniczo, jeśli umowa przedwstępna jest zawierana w zwykłej formie pisemnej, to w takiej samej formie należy udzielić także pełnomocnictwa, choć może ono przyjmować też formę wyższą – notarialną –  choć umowa przedwstępna tego nie wymaga.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór umowy przedwstępnej z pełnomocnikiem – którą pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak powinna wyglądać umowa przedwstępna z pełnomocnikiem?

Umowa przedwstępna z pełnomocnikiem niewiele różni się od zwykłej umowy przedwstępnej, jednak jak sama nazwa wskazuje – uwzględnia również dane pełnomocnika. Należy też dołączyć do niej pełnomocnictwo udzielone wskazanej osobie przez mocodawcę.

Umowę tego typu można przygotować w oparciu o sprawdzony wzór umowy przedwstępnej z pełnomocnikiem, pamiętając, że dokument trzeba wypełnić między innymi takimi informacjami, jak dane stron umowy, czy opis przedmiotu umowy.

Podanie terminu zawarcia umowy przyrzeczonej nie jest konieczne – strony mogą ustalić taki termin w ciągu roku od dnia zawarcia umowy przedwstępnej. 

Jak sporządzić pełnomocnictwo do umowy przedwstępnej z pełnomocnikiem?

Przykładowa umowa przedwstępna z pełnomocnikiem musi zostać uzupełniona o druk samego pełnomocnictwa. Aby podpisać dokument w imieniu mocodawcy, pełnomocnik powinien okazać także swój dowód osobisty, który pozwala na identyfikację wskazanej w pełnomocnictwie osoby upoważnionej.

Pełnomocnictwo do zawarcia umowy przedwstępnej musi zawierać:

  • dane mocodawcy,
  • dane pełnomocnika,
  • zakres pełnomocnictwa (ogólne, rodzajowe, szczególne),
  • termin obowiązywania pełnomocnictwa,
  • podpis mocodawcy. 

Druk przykładowej umowy przedwstępnej z pełnomocnikiem po wypełnieniu ma takie samo znaczenie, jak umowa podpisana bezpośrednio przez mocodawcę. Można zatem na tej podstawie dochodzić zawarcia umowy przyrzeczonej przed sądem.

Strona pokrzywdzona w wyniku niezawarcia umowy docelowej ma też prawo ubiegać się o odszkodowanie za straty, jakie poniosła, licząc na zawarcie umowy przyrzeczonej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa przedwstępna z pełnomocnikiem – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-przedwstepna-z-pelnomocnikiem-wzor
Umowa przedwstępna z pełnomocnikiem - wzór
17