17 zł
Umowa przedwstępna z pełnomocnikiem to najczęściej umowa kupna sprzedaży nieruchomości. Zasadniczo, jeśli umowa przedwstępna jest zawierana w zwykłej formie pisemnej, to w takiej samej formie należy udzielić także pełnomocnictwa, choć może ono przyjmować też formę wyższą – notarialną – choć umowa przedwstępna tego nie wymaga.
Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór umowy przedwstępnej z pełnomocnikiem – którą pobierzesz, klikając poniższy przycisk:
Umowa przedwstępna z pełnomocnikiem niewiele różni się od zwykłej umowy przedwstępnej, jednak jak sama nazwa wskazuje – uwzględnia również dane pełnomocnika. Należy też dołączyć do niej pełnomocnictwo udzielone wskazanej osobie przez mocodawcę.
Umowę tego typu warto przygotować w oparciu o nasz sprawdzony wzór umowy przedwstępnej z pełnomocnikiem, pamiętając, że dokument trzeba wypełnić między innymi takimi informacjami, jak dane stron umowy, czy opis przedmiotu umowy.
Podanie terminu zawarcia umowy przyrzeczonej nie jest konieczne – strony mogą ustalić taki termin w ciągu roku od dnia zawarcia umowy przedwstępnej.
Przykładowa umowa przedwstępna z pełnomocnikiem musi zostać uzupełniona o druk samego pełnomocnictwa. Aby podpisać dokument w imieniu mocodawcy, pełnomocnik powinien okazać także swój dowód osobisty, który pozwala na identyfikację wskazanej w pełnomocnictwie osoby upoważnionej.
Pełnomocnictwo do zawarcia umowy przedwstępnej musi zawierać:
Druk przykładowej umowy przedwstępnej z pełnomocnikiem po wypełnieniu ma takie samo znaczenie, jak umowa podpisana bezpośrednio przez mocodawcę. Można zatem na tej podstawie dochodzić zawarcia umowy przyrzeczonej przed sądem.
Strona pokrzywdzona w wyniku niezawarcia umowy docelowej ma też prawo ubiegać się o odszkodowanie za straty, jakie poniosła, licząc na zawarcie umowy przyrzeczonej.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.