Umowa kupna sprzedaży motoru wzór PDF DOC

17 

Sprzedaż motoru (motocykla) powinna zostać udokumentowana za pomocą odpowiedniej umowy w formie pisemnej, ponieważ pojazd tego typu wymaga rejestracji w wydziale komunikacji. Dokument można przygotować w oparciu o wzór umowy kupna sprzedaży motoru, który uwzględnia wszystkie niezbędne elementy dla tego typu pisma. 

Warto pamiętać, że umowa kupna sprzedaży motoru musi zawierać między innymi dane osobowe kupującego, dane sprzedającego, informacje na temat przedmiotu umowy oraz ustaloną cenę motocykla. Często uwzględnia się w niej również sposób dokonania płatności, termin płatności oraz termin przekazania przedmiotu umowy nabywcy. 

Umowę kupna sprzedaży motoru należy przygotować w dwóch identycznie brzmiących egzemplarzach – po jednym dla każdej ze stron.

Dokument będzie potrzebny nie tylko w wydziale komunikacji, ale również u ubezpieczyciela, a niekiedy także w urzędzie skarbowym w związku z obowiązkiem uiszczenia podatku PCC od umowy cywilnoprawnej. Jego zadaniem jest także zabezpieczanie interesu stron, na przykład kupującego na wypadek zatajenia wad motocykla przez sprzedającego. 

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży motoru pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak napisać umowę kupna sprzedaży motoru? Umowa kupna sprzedaży motoru – a właściwie motocykla – to umowa cywilnoprawna, zawierana w zwykłej formie pisemnej.

Dokument jest niezbędny w celu dokonania rejestracji pojazdu w wydziale komunikacji, rozliczenia się z urzędem skarbowym przy wykupieniu polisy ubezpieczeniowej w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym. 

Umowa kupna sprzedaży motoru powinna zawierać szereg niezbędnych elementów formalnych, takich jak dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy czy datę transakcji.

W treści dokumentu powinna zostać ujęta także cena sprzedaży pojazdu, wraz z terminem i formą uregulowania płatności. W umowie uwzględnia się zwykle także oświadczenia kupującego i sprzedającego, na przykład te dotyczące stanu prawnego czy stanu technicznego pojazdu. 

Z umową kupna sprzedaży motoru nabywca powinien udać się do wydziału komunikacji w terminie 30 dni. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży motoru wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-motoru-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży motoru wzór PDF DOC
17