Umowa o sposobie korzystania z nieruchomości wspólnej wzór

17 

Jak przygotować umowę o sposobie korzystania z nieruchomości wspólnej? Umowa o sposobie korzystania z nieruchomości wspólnej, inaczej umowa quoad usum, czyli umowa o podziale nieruchomości do korzystania może zostać zawarta nawet w formie dorozumianej lub ustnej, ale zdecydowanie korzystniej jest zawrzeć ją na piśmie. Dokument pozwala wyodrębnić z nieruchomości część, która będzie służyła wyłącznie do jego użytku. 

Po zawarciu umowy o podziale nieruchomości do korzystania właściciel wyodrębnionej części nieruchomości może czerpać z niej pożytki i użytkować ją, jednak równocześnie ma obowiązek samodzielnego ponoszenia wydatków związanych z jej eksploatacją. 

W umowie o sposobie korzystania z nieruchomości wspólnej wytycza się część nieruchomości na wyłączny użytek współwłaściciela, ale nie prowadzi to do żadnych zmian w zakresie wysokości posiadanych udziałów w nieruchomości. Każdy współwłaściciel ma natomiast obowiązek stosować się do postanowień umowy, gdyż nie znosi ona współwłasności nieruchomości.

Kliknij przycisk poniżej, aby pobrać gotowy do wypełnienia wzór umowy o sposobie korzystania z nieruchomości wspólnej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa o sposobie korzystania z nieruchomości wspólnej wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-o-sposobie-korzystania-z-nieruchomosci-wspolnej-wzor
Umowa o sposobie korzystania z nieruchomości wspólnej wzór
17