Umowa o roboty budowlane – wzór

17 

Jak napisać umowę o roboty budowlane? Umowa o roboty budowlane to jedna z umów nazwanych, uregulowanych przez przepisy kodeksu cywilnego. Zawierając umowę o roboty budowlane, wykonawca zobowiązuje się wykonać i oddać przewidziany w umowie obiekt, tworząc go zgodnie z projektem i zasadami wiedzy technicznej.

Z kolei inwestor zobowiązuje się do dokonania wymaganych czynności związanych z przygotowaniem robót, w tym do przekazania terenu budowy i dostarczenia projektu, a następnie do odebrania obiektu i zapłaty ustalonego wynagrodzenia na rzecz wykonawcy. 

Umowa o roboty budowlane powinna przyjmować formę pisemną. Należy uwzględnić w niej dane stron umowy, określenie przedmiotu umowy, ustaloną wysokość wynagrodzenia dla wykonawcy, a także termin realizacji prac. 

W umowie o roboty budowlane warto uwzględnić również zasady odpowiedzialności stron za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy, czyli zapisy dotyczące kar umownych. 

Jeśli potrzebujesz kompletnego, gotowego do wypełnienia wzoru umowy o roboty budowlane, kliknij przycisk poniżej i pobierz druk w odpowiednim formacie:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa o roboty budowlane – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-o-roboty-budowlane-wzor
Umowa o roboty budowlane - wzór
17