Umowa leasingu – wzór

17 

Jak wygląda umowa leasingu? W ramach umowy leasingu finansujący zobowiązuje się do nabycia rzeczy od oznaczonej osoby, na warunkach określonych w kontrakcie, a następnie do oddania nabytej rzeczy korzystającemu – do używania. Z kolei korzystający zobowiązuje się do zapłaty finansującemu wynagrodzenia pieniężnego w ratach, przy czym wynagrodzenie to musi być równe cenie nabytej rzeczy (co najmniej).

Umowa leasingu może zostać zawarta między osobą prowadzącą przedsiębiorstwo, czyli działalność leasingową i osobą fizyczną lub prawną. Nabycie własności rzeczy przez leasingodawcę następuje  natomiast na podstawie odrębnej umowy sprzedaży, zamiany, dostawy, umowy o dzieło czy umowy o oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste. 

Umowa tego typu jest umową terminową. Musi też zostać zawarta na piśmie pod rygorem nieważności. Warto pamiętać, że w ramach umowy leasingu, finansujący nie odpowiada za przydatność przedmiotu leasingu do umówionego użytku, ani za utrzymanie rzeczy w należytym stanie technicznym.

Kliknij poniższy przycisk, jeśli chcesz pobrać gotowy do wypełnienia wzór umowy leasingu:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa leasingu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-leasingu-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa leasingu - wzór
17