Umowa kupna sprzedaży przyczepy wzór PDF DOC

17 

Przyczepę kupuje się i sprzedaje w taki sam sposób, jak samochód czy motocykl. Taki element dodatkowy pojazdu również podlega rejestracji, a jego zbycie lub nabycie trzeba udokumentować stosowną umową – umową kupna sprzedaży przyczepy w formie pisemnej. Dokument powinien zostać sporządzony w dwóch identycznie brzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron. 

Do przygotowania takiego dowodu transakcji warto wykorzystać gotowy wzór umowy kupna sprzedaży przyczepy, który uwzględnia między innymi oznaczenie przedmiotu umowy i jego ceny oraz dane kupującego i sprzedającego. Pismo zawiera też oświadczenia – o nie zatajeniu wad przedmiotu umowy oraz o zapoznaniu się ze stanem technicznym przedmiotu umowy.

Pisemna umowa kupna sprzedaży przyczepy będzie niezbędna w momencie wyrejestrowania/rejestrowania przyczepy w wydziale komunikacji, a także w celu wykupienia dla niej polisy OC u ubezpieczyciela. Ponieważ od każdej umowy kupna sprzedaży odprowadza się podatek PCC, warto zachować dokument także dla celów rozliczeniowych z fiskusem.

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży przyczepy pobierzesz poniżej:

Opis
Opinie (0)

Przyczepa podlega rejestracji, a fakt dokonania jej zakupu od osoby prywatnej wymaga rozliczenia się z urzędem skarbowym, dlatego transakcję należy udokumentować za pomocą odpowiedniej umowy w formie pisemnej.

Umowa kupna sprzedaży przyczepy powinna zawierać takie elementy, jak dane stron umowy, precyzyjny opis przedmiotu umowy, a także wskazanie ceny zakupu, terminu i sposobu dokonania płatności. 

W umowie kupna sprzedaży bardzo często pojawiają się także istotne oświadczenia dotyczące stanu technicznego przedmiotu transakcji, obowiązku uiszczenia ustalonej ceny, czy obowiązku odebrania przedmiotu umowy w ustalonym terminie.

Odpowiednio przygotowany dokument pełni istotną rolę dowodową, zwłaszcza w przypadku ewentualnej reklamacji z powodu ujawnionej wady przedmiotu umowy. 

Warto pamiętać, że po zawarciu umowy kupna sprzedaży przyczepy, kupujący ma obowiązek odprowadzenia podatku PCC do urzędu skarbowego i dokonania rejestracji przyczepy w wydziale komunikacji. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży przyczepy wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-przyczepy-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży przyczepy wzór PDF DOC
17