Umowa kupna sprzedaży maszyny wzór PDF DOC

17 

Sprzedaż maszyny – na przykład maszyny rolniczej – powinna zostać udokumentowana odpowiednią umową, choćby z uwagi na swoją wysoką cenę. Warto pamiętać też, że niektóre maszyny rolnicze, jak chociażby ciągnik, podlegają obowiązkowej rejestracji, a nie można zarejestrować ich w wydziale komunikacji bez umowy kupna sprzedaży maszyny w formie pisemnej.

Dokument tego typu powinien przede wszystkim dobrze zabezpieczać interes obu stron transakcji. Aby upewnić się, że tak właśnie będzie, warto sporządzić go w oparciu o gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży maszyny. Druk uwzględnia między innymi dane kupującego i sprzedającego, dane przedmiotu umowy oraz ustaloną cenę sprzedaży. Może zawierać także ustalenia dotyczące sposobu płatności czy sposobu przekazania przedmiotu kupującemu. 

Ponieważ umowa kupna sprzedaży maszyny to dowód zakupu i podstawa ewentualnej reklamacji, warto zadbać, aby zawierała opis stanu technicznego przedmiotu umowy i stosowne oświadczenia, w tym oświadczenie kupującego o zapoznaniu się ze stanem technicznym maszyny i oświadczenie sprzedającego o nie zatajeniu wad maszyny. 

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży maszyny pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jakie elementy powinna zawierać umowa kupna sprzedaży maszyny? Maszyna, na przykład maszyna stolarska, to przedmiot o dużej wartości, dlatego fakt dokonania transakcji zakupu takiej rzeczy warto udokumentować na piśmie.

Umowa kupna sprzedaży maszyny pełni rolę dowodową, zabezpiecza interes kupującego i sprzedającego, a także stanowi podstawę zgłaszania ewentualnej reklamacji z tytułu rękojmi. 

Umowa kupna sprzedaży maszyny musi uwzględniać kilka niezbędnych elementów formalnych. Konieczne jest podanie w niej daty i miejsca transakcji, danych stron oraz opisu przedmiotu umowy. Dokument określa także cenę zakupu, formę i termin płatności oraz termin i sposób dostawy/odbioru przedmiotu umowy.

Ważnym elementem umowy kupna sprzedaży rzeczy jest też oświadczenie – sprzedającego o tym, że maszyna jest wolna od wad prawnych i stanowi jego własność oraz kupującego o zapoznaniu się ze stanem technicznym przedmiotu umowy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży maszyny wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-maszyny-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży maszyny wzór PDF DOC
17