Pozew o wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego – wzór

17 

Pozew o wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego jest wnioskiem skierowanym do sądu w celu zakończenia obowiązku płacenia alimentów na dziecko.

Obowiązek alimentacyjny może wynikać z różnych okoliczności, takich jak rozwód, separacja, ustalenie ojcostwa, czy obowiązek utrzymania dziecka, gdy rodzice nie mieszkają razem.

Pozew o wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego może zostać złożony w sytuacji, gdy okoliczności zobowiązanego lub uprawnionego do alimentów ulegają zmianie, co powoduje, że osoba zobowiązana do płacenia alimentów uważa, że ten obowiązek nie jest już uzasadniony.

Poniżej pobierzesz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Przykładowe okoliczności, które mogą stanowić podstawę do wniosku o wygaśnięcie alimentów, to:

  1. Pełnoletniość dziecka: w niektórych sytuacjach obowiązek alimentacyjny przestaje istnieć, gdy dziecko osiągnie pełnoletniość.
  2. Samodzielność dziecka: jeśli dziecko jest w stanie samodzielnie utrzymać się finansowo, bo np. skończyło szkołę lub podjęło pracę zarobkową, może to być podstawą do zakończenia obowiązku alimentacyjnego.
  3. Zmiana sytuacji finansowej: jeżeli osoba płacąca alimenty zmaga się ze znacznymi trudnościami finansowymi przez np. utratę pracy, może wnioskować o wygaśnięcie tego obowiązku.
  4. Inne uzasadnione powody: istnieją różne inne okoliczności, które mogą uzasadniać zakończenie obowiązku alimentacyjnego, takie jak poważna choroba, utrata pracy, emerytura, odziedziczenia majątku przez dziecko itp.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pozew o wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pozew-o-wygasniecie-obowiazku-alimentacyjnego-wzor
Pozew o wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego - wzór
17