Podanie o zamianę mieszkania wzór

17 

Jak napisać podanie o zamianę mieszkania? Mieszkanie komunalne może być zamienione na inne pod warunkiem zgody gminy. W odpowiedzi na stosowny wniosek organ może doprowadzić do wzajemnej wymiany lokalów między zainteresowanymi osobami lub – co zdarza się znacznie rzadziej – udostępnić wolną nieruchomość. Co ważne – mieszkanie komunalne może być zamienione wyłącznie na inne mieszkanie komunalne.

Podanie o zamianę mieszkania trzeba dostarczyć do urzędu gminy. W piśmie powinny się znaleźć nie tylko dane wnioskodawcy i innych członków gospodarstwa domowego, lecz także informacje o obecnie zajmowanym mieszkaniu, a także uzasadnienie prośby o zamianę.

Tę można umotywować np. zmniejszeniem lub zwiększeniem się liczby lokatorów, lub trudnościami w regulowaniu opłat.  Do złożenia wniosku niezbędne są: tytuł prawny do lokalu (umowa najmu), zaświadczenie o braku zadłużenia z tytułu opłat za mieszkanie oraz dokumenty potwierdzające uzasadnienie podania.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór podania o zamianę mieszkania, który możesz pobrać poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o zamianę mieszkania wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-zamiane-mieszkania-wzor
Podanie o zamianę mieszkania wzór
17