Pismo do komornika od pracodawcy – wzór

17 

Pracodawca dłużnika sporządza pismo do komornika w odpowiedzi na zajęcie wynagrodzenia lub w innej sprawie związanej z dłużnikiem.

Zgodnie z przepisami, organ egzekucyjny informuje o zajęciu wynagrodzenia za pracę dłużnika i jego pracodawcę. Przełożony ma natomiast obowiązek ustosunkowania się do takiego pisma w ciągu 7 dni. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór pisma do komornika od pracodawcy, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak odpowiedzieć na pismo od komornika?

Pracodawca odpowiada na pismo od komornika z zachowaniem formy pisemnej. Zgodnie z przepisami, musi ująć w takiej odpowiedzi kilka wymaganych informacji.

Najważniejsza z nich to zestawienie składników wynagrodzenia dłużnika za okres trzech miesięcy poprzedzających zajęcie komornicze, za każdy miesiąc osobno.

Poza tym pracodawca wylicza kwotę, jaką można zająć z wynagrodzenia pracownika na podstawie przepisów. Jeśli zaś zajęcie jest niemożliwe, informuje o tym komornika. Może dojść do takiej sytuacji w przypadku, kiedy zachodzi zbieg egzekucji, jeśli pracownik już nie pracuje, a także gdy pracownik zarabia minimalną krajową. 

Odpowiedź na pismo od komornika jest obowiązkowa

Pismo do komornika od pracodawcy jest obowiązkowe bez względu na to, czy wynagrodzenie pracownika może zostać zajęte, czy nie. Zajęcia nie można dokonać, jeśli pracownik zarabia minimalną krajową, chyba że egzekucji podlegają długi alimentacyjne.

Nie można też zająć wynagrodzenia pracownika, który w firmie już nie pracuje. Mimo to pracodawca musi ustosunkować się do zawiadomienia otrzymanego od komornika i ma na to jedynie 7 dni. Jeśli nie przygotuje pisemnej odpowiedzi, musi liczyć się z wysoką karą grzywny. 

Co zrobić po otrzymaniu pisma o zajęciu wynagrodzenia?

Poza obowiązkiem przygotowania pisma do komornika od pracodawcy, przełożony dłużnika powinien pamiętać, że musi zastosować się do wszystkich zaleceń organu egzekucyjnego.

Po pierwsze, powinien udzielić komornikowi wszystkich wymaganych informacji, których ten żąda od niego w swoim piśmie. Po drugie, powinien wykonać polecenia komornika, czyli najczęściej zająć część wynagrodzenia dłużnika i przekazywać ją co miesiąc na konto kancelarii.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pismo do komornika od pracodawcy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pismo-do-komornika-od-pracodawcy-wzor
Pismo do komornika od pracodawcy - wzór
17