Pismo do dewelopera o usunięcie usterek – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Jak napisać pismo do dewelopera o usunięcie usterki? W świetle prawa dewelopera obowiązują takie same przepisy jak każdego przedsiębiorcę, zatem ponosi on odpowiedzialność odszkodowawczą wobec nabywcy nieruchomości.

A więc mieszkania, które deweloper sprzedaje, są objęte gwarancją ustawową. Nabywca nieruchomości wobec tego ma prawo żądać usunięcia znalezionych wad bądź obniżenia ceny czy też odstąpienia od umowy bez ponoszenia konsekwencji.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór pisma do dewelopera o usunięcie usterek, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

Wezwanie dewelopera do usunięcia usterki powinno przyjmować formę pisemną. Wypełniony druk musi zostać przesłany do dewelopera listem poleconym za potwierdzeniem odbioru bądź złożony osobiście.

W wezwaniu trzeba zawrzeć opis usterki i określić termin jej usunięcia. W dokumencie powinny znajdować się również podstawowe dane nabywcy oraz umowy kupna-sprzedaży.

W takim piśmie warto podkreślić konsekwencje, które poniesie deweloper, nie podejmując kroków, czyli skierowanie sprawy do sądu. Zgłoszenie usterki na piśmie może zostać połączone z przysługującym konsumentowi roszczeniem.

1 opinia dla Pismo do dewelopera o usunięcie usterek – wzór

  1. Karolina Wilzo

    dokument jest okej, pomocny

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pismo-do-dewelopera-o-usuniecie-usterek-wzor
Pismo do dewelopera o usunięcie usterek - wzór
17