Oświadczenie o wykonaniu usługi – wzór

17 

Oświadczenie o wykonaniu usługi pełni rolę informacyjną i pozwala stronom dokonać ostatecznego rozliczenia. W treści dokumentu usługodawca oświadcza, że zrealizował zadania zgodnie z oczekiwaniami klienta i wymogami umownymi. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniające wszystkie formalne wymagania – wzór oświadczenia o wykonaniu usługi – które pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jakie znaczenie ma oświadczenie o wykonaniu usługi?

Oświadczenie o wykonaniu usługi potwierdza, że dostawca usług zrealizował swoje zobowiązanie umowne. Dokument można przygotować dopiero po zakończeniu realizacji usługi oraz po stwierdzeniu, że spełnia ona warunki umowne.

Na tej podstawie zlecający ma prawo i obowiązek dokonać kontroli jakości wykonanej usługi oraz rozliczyć się z dostawcą usług. Należy wiedzieć, że przykładowe oświadczenie o wykonaniu usługi zawsze będzie prawnie wiążące.

Pozwala ono na uwierzytelnienie wykonania usługi i potwierdzenie, że została ona wykonana  z należytą starannością oraz zgodnie z ustalonymi standardami. Stanowi też podstawę zgłaszania i rozpatrywania ewentualnych reklamacji. 

Jak powinno wyglądać oświadczenie o wykonaniu usługi?

Do przygotowania oświadczenia dotyczącego wykonania usługi warto użyć gotowego do wypełnienia wzoru oświadczenia o wykonaniu usługi, który można dopasować do swoich potrzeb. Pismo uwzględnia:

  • dane wykonawcy usługi,
  • oświadczenie o wykonaniu usługi zgodnie z umową zawartą z oznaczonym klientem,
  • wskazanie terminu wykonania usługi, zgodnego z ustaleniami umownymi,
  • wskazanie na fakt wykonania usługi z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi normami oraz standardami branżowymi,
  • oświadczenie, że wykonana usługa spełnia oczekiwania i wymagania klienta,
  • oświadczenie o spełnieniu zobowiązań umownych.

W treści druku przykładowego oświadczenia o wykonaniu usługi można uwzględnić również gotowość do podjęcia działań naprawczych w przypadku reklamacji, a także możliwość udostępnienia – na żądanie klienta – wszelkich dokumentów związanych z wykonaniem usługi, w tym zdjęć, rachunków, raportów itd. Raz złożone oświadczenie o wykonaniu usługi można zmienić wyłącznie za porozumieniem stron. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oświadczenie o wykonaniu usługi – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

oswiadczenie-o-wykonaniu-uslugi-wzor
Oświadczenie o wykonaniu usługi - wzór
17