Odwołanie do WOMP – wzór

17 

Jeśli pracownik lub pracodawca nie zgadza się z orzeczeniem lekarskim z zakresu medycyny pracy, może wnieść odwołanie do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. Odwołanie wraz z uzasadnieniem należy sporządzić na piśmie i wnieść za pośrednictwem lekarza, który wydał dane orzeczenie lekarskie.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór odwołania do WOMP – które pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opis
Opinie (0)

Na czym polega odwołanie do WOMP?

Odwołanie do WOMP to odwołanie od badania lekarskiego i orzeczenia o braku przeciwwskazań do pracy lub o przeciwwskazaniach do pracy. Jeśli pracodawca lub pracownik nie zgadzają się z treścią takiego orzeczenia, to w ciągu 7 dni od jego wydania mogą wykorzystać wzór odwołania do WOMP i wystąpić z wnioskiem o ponowne badanie.

Tym razem orzeczenie lekarskie wyda Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. Pismo należy kierować do WOMP, ale wnieść je trzeba za pośrednictwem lekarza, który wydał dane orzeczenie.

Odwołanie powinno zostać rozpatrzone w ciągu 14 dni. Dokument można przygotować w oparciu o przykładowe odwołanie do WOMP, podając w nim odpowiednie dane osobowe i uzasadnienie prośby o ponowne przeprowadzenie badań. 

Jakie dokumenty są potrzebne, aby odwołać się do WOMP?

Większość dokumentacji wymaganej w ramach odwołania do WOMP przygotowuje lekarz wydający orzeczenie. Osoba składająca odwołanie potrzebuje jedynie:

  • pisma odwoławczego wraz z uzasadnieniem i adnotacją o dacie wpływu dokumentu,
  • pisemnej informacji od lekarza mówiącej o tym, czy odwołanie wpłynęło w terminie.

Lekarz przygotowuje także:

  • kopie dokumentacji medycznej,
  • skierowanie na badanie lekarskie, na podstawie którego zostało wydane zaskarżone orzeczenie,
  • kartę badania,
  • wyniki konsultacji specjalistycznych,
  • wyniki badań dodatkowych,
  • pozostałą dokumentację medyczną dostarczoną przez pacjenta,
  • orzeczenie lekarskie z pouczeniem o możliwości wniesienia odwołania.

Należy pamiętać, że orzeczenie wydane przez WOMP jest ostateczne. Warto więc wykorzystać sprawdzony druk przykładowego wzoru odwołania do WOMP, aby upewnić się, że pismo pomoże osobie zainteresowanej uzyskać odpowiednie orzeczenie. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odwołanie do WOMP – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odwolanie-do-womp-wzor
Odwołanie do WOMP - wzór
17