Odmowa wykonania polecenia służbowego – wzór

17 

Pracownik ma obowiązek wykonywania poleceń służbowych swojego przełożonego. Może odmówić realizacji zadania tylko w sytuacji, kiedy jest ono niezgodne z przepisami lub niezgodne z obowiązującą umową o pracę.

Wyjątek od tej zasady stanowi sytuacja, gdy pracodawca korzysta z możliwości zlecenia pracownikowi innej pracy na czas określony – dotyczy to jednak okresu nieprzekraczającego łącznie 3 miesięcy w ciągu roku. 

Odmowa wykonania polecenia służbowego powinna zostać udokumentowana. Pracownik w swojej odmowie musi zawrzeć uzasadnienie podjętej decyzji, na przykład wskazanie, że wydane polecenie było niezgodne z zapisami obowiązującej umowy o pracę.

Kiedy pracodawca dokumentuje odmowę wykonania polecenia służbowego przez pracownika, pismo to ma formę notatki służbowej, która jest jednocześnie upomnieniem wpinanym do akt pracownika. 

Warto pamiętać, że odmowa wykonania polecenia służbowego jest uzasadniona i nie może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami, jeśli wykonanie polecenia zagrażałoby zdrowiu lub życiu pracownika. Nie trzeba wykonywać też poleceń niezgodnych z zasadami współżycia społecznego czy ograniczających prawa pracownicze osób objętych przepisami szczególnymi, np. osób niepełnosprawnych. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór odmowy wykonania polecenia służbowego, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odmowa wykonania polecenia służbowego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odmowa-wykonania-polecenia-sluzbowego-wzor
Odmowa wykonania polecenia służbowego - wzór
17