Prośba o użyczenie samochodu służbowego – wzór

17 

Zasadniczo, pracodawca przekazuje pracownikowi samochód służbowy do realizowania obowiązków służbowych. Pracownik może jednak wystąpić z prośbą o użyczenie samochodu służbowego do celów prywatnych.

Powinien sporządzić w tym celu pisemny wniosek, w którym uzasadni swoją prośbę ważnymi przyczynami. Jeśli pracodawca rozpatrzy taką prośbę pozytywnie, zawrze z pracownikiem umowę o korzystanie z samochodu służbowego. Taka umowa zawsze jest zawierana na czas określony i wygasa w momencie rozwiązania umowy o pracę. 

Prośbę o użyczenie samochodu służbowego pracownik może uzasadnić między innymi trudnościami związanymi z dojazdem do pracy na czas, a także koniecznością odbywania spotkań z klientami czy kontrahentami poza miejscem świadczenia pracy.

Jeśli pracodawca zgodzi się na użyczenie, pracownik będzie mógł korzystać z samochodu służbowego, aby dojeżdżać nim do pracy i wracać nim do domu. 

Dokładne warunki korzystania z takiego auta określone zostaną w regulaminie załączonym do umowy zawartej z pracodawcą. Regulamin korzystania z samochodu służbowego opisuje także zakres wykorzystania pojazdu i sposób dokonywania rozliczeń z tego tytułu między pracownikiem a pracodawcą. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór prośby o użyczenie samochodu służbowego, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o użyczenie samochodu służbowego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-uzyczenie-samochodu-sluzbowego-wzor
Prośba o użyczenie samochodu służbowego - wzór
17