Kontrola stanu BHP w zakładzie pracy – wzór

17 

Ponieważ zgodnie z przepisami kodeksu pracy, pracodawca ponosi odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w swoim zakładzie, ma on także obowiązek monitorowania procesów pracy w zakresie BHP. Celem takich działań jest przede wszystkim ochrona zdrowia i życia pracowników, czyli zapewnienie im bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.

Kontrola stanu BHP w zakładzie pracy to zadanie pracodawcy, pracownika, który wykonuje zadanie służby BHP lub specjalisty spoza zakładu, zatrudnionego w celu realizacji zadań służby BHP.

Dokument sporządzony w wyniku kontroli stanu BHP – analiza stanu BHP – powinien uwzględniać spostrzeżenia i fakty udokumentowane między innymi w dokumentacji powypadkowej, protokołach kontroli warunków pracy, dokumentacji z pomiarów czynników szkodliwych czy dokumentacji zawierającej informacje pozyskane na podstawie przeglądów stanowisk pracy. 

Analizę stanu BHP należy przygotowywać co najmniej raz w roku lub częściej. Większość zakładów pracy sporządza dokument z kontroli stanu BHP co roku w styczniu. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór kontroli stanu BHP, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kontrola stanu BHP w zakładzie pracy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kontrola-stanu-bhp-w-zakladzie-pracy-wzor
Kontrola stanu BHP w zakładzie pracy - wzór
17