Informacja o błędnym przelewie wraz z prośbą o zwrot płatności wzór

17 

Jeśli przelew zostanie nadany ze złym tytułem lub nieprawidłowymi danymi osobowymi, ale na dobry rachunek bankowy, dotrze do właściwego odbiorcy. Jeżeli jednak numer rachunku będzie niewłaściwy lub niewłaściwa będzie kwota przelewu, nadawca stanie w obliczu znacznie trudniejszej sytuacji.

Sposobem rozwiązania błędnie nadanego przelewu może okazać się jego anulowanie. Jeśli środki nie dotarły jeszcze do odbiorcy, należy skontaktować się z bankiem i poinformować o swojej pomyłce. Informację o błędnym przelewie z prośbą o zwrot płatności można przesłać do banku mailem. 

Czas reakcji jest w tym przypadku kluczowy. Największe szanse na rozwiązanie problemu ma osoba, która wysłała przelew międzybankowy. Jeśli przekaz nie dotarł jeszcze do odbiorcy, można z powodzeniem anulować płatność.

Co ważne, nawet po skutecznym dostarczeniu pieniędzy na błędny rachunek możliwe jest „cofnięcie” takiej pomyłki. Bank powinien pośredniczyć wtedy w rozliczeniu pomiędzy nadawcą przelewu a niewłaściwym odbiorcą. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór informacji o błędnym przelewie wraz z prośbą o zwrot płatności, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Informacja o błędnym przelewie wraz z prośbą o zwrot płatności wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

informacja-o-blednym-przelewie-wraz-z-prosba-o-zwrot-platnosci-wzor
Informacja o błędnym przelewie wraz z prośbą o zwrot płatności wzór
17