Harmonogram pracy do A1 – wzór

17 

Od niedawna ZUS wymaga, aby przedsiębiorca sporządził harmonogram określający czas i miejsce pracy w poszczególnych okresach, na jakie ma zostać wydane zaświadczenie A1, czyli potwierdzenie podlegania systemowi zabezpieczenia społecznego państwa, które wydało ten dokument. Jak opracować harmonogram pracy do A1?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór harmonogramu pracy A1 – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Czym jest harmonogram pracy do A1?

Harmonogram pracy do A1 ma wykazać fakt spełniania warunku przemienności pracy oraz świadczenia znacznej części pracy w Polsce. Harmonogram przyjmuje formę tabeli z konkretnymi informacjami.

Można przygotować go w oparciu o nasz wzór harmonogramu pracy do A1, wypełniony danymi na okres kolejnych 12 miesięcy kalendarzowych. Jeśli praca była już wcześniej wykonywana na terytorium co najmniej dwóch państw, taki harmonogram można uzupełnić na podstawie danych poprzednich harmonogramów pracy – o ile nie zaszły w tym zakresie istotne zmiany.

Jak uzyskać zaświadczenie A1?

Przykładowy harmonogram pracy do A1 wiąże się z wnioskowaniem o wydanie zaświadczenia A1 przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek o wydanie takiego dokumentu można złożyć online. Wypełnienie druku nie jest trudne, natomiast każdy wniosek wymaga przedstawienia niezbędnych dokumentów, zależnych od podstawy prawnej zaświadczenia.

Może to być między innymi umowa zawarta z pracownikiem, czy umowa cywilnoprawna. Pismo do ZUS ma prawo złożyć:

  • pracownik,
  • pracodawca, 
  • osoba prowadząca działalność gospodarczą. 

ZUS powinien wydać zaświadczenie A1 od razu po złożeniu wniosku, jeśli jednak wystąpią jakiekolwiek wątpliwości, termin wydania zaświadczenia zostanie przedłużony o miesiąc lub dwa. Warto pamiętać, że brak zaświadczenia A1 niesie za sobą nieprzyjemne konsekwencje.

Państwo, w którym wykonywana jest praca, może:

  • nałożyć na pracodawcę, pracownika lub przedsiębiorcę obowiązek zapłaty składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne,
  • odmówić wypłaty świadczeń z ubezpieczenia społecznego,
  • nałożyć na pracodawcę lub przedsiębiorcę karę pieniężną

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Harmonogram pracy do A1 – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

harmonogram-pracy-do-a1-wzor
Harmonogram pracy do A1 - wzór
17