Awans wewnętrzny pracownika samorządowego – wzór

17 

Przepisy pozwalają na obsadzenie wolnych stanowisk zatrudnionymi już pracownikami, bez konieczności przeprowadzania otwartego naboru.

Awans wewnętrzny pracownika samorządowego dotyczy tych pracowników, którzy sumiennie realizują swoje obowiązki i wykazują się inicjatywą. Taki awans ma motywować wartościowego pracownika do świadczenia pracy na jeszcze wyższym poziomie. 

Należy pamiętać, że awans wewnętrzny pracownika samorządowego na stanowisko kierownicze możliwy jest tylko w ramach kategorii stanowisk urzędniczych – nie można awansować na takie stanowisko pracownika zatrudnionego na stanowisku obsługi.

W przypadku wolnego stanowiska urzędniczego nie obowiązuje nakaz ogłaszania naboru otwartego. Awansowanie jednego z pracowników nie stanowi naruszenia przepisów.

Pracodawca może wedle woli i uznania awansować bowiem tych pracowników, którzy według niego na to zasłużyli. Takie rozwiązanie jest dla przełożonego korzystne, ponieważ pozwala uniknąć skomplikowanej procedury naboru na wolne stanowisko.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór awansu wewnętrznego pracownika samorządowego, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Awans wewnętrzny pracownika samorządowego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

awans-wewnetrzny-pracownika-samorzadowego-wzor
Awans wewnętrzny pracownika samorządowego - wzór
17