Aneks do umowy o pracę – Premia uznaniowa – wzór

17 

Premia uznaniowa, jak sama nazwa wskazuje, przyznawana jest przez pracodawcę, który chce w ten sposób docenić jednego pracownika lub grupę pracowników realizujących konkretny projekt. Kodeks pracy nie reguluje zasad przyznawania ani wysokości premii uznaniowej. Wszystkie te kwestie ustala sam przełożony.

Zapisy dotyczące przyznawania takich premii mogą znaleźć się w wewnątrzzakładowym regulaminie nagradzania czy premiowania, a także w umowie o pracę każdego pracownika. Do tego ostatniego dokumentu można wprowadzić je za pomocą aneksu. 

Zaleca się, aby aneks do umowy o pracę dot. premii uznaniowej informował jedynie o możliwości przyznania takiego składnika wynagrodzenia. Dzięki takiej ogólnej informacji nie trzeba bowiem wprowadzać kolejnych zmian do umowy, gdy zmianie ulegnie wysokość premii czy zasady jej przyznawania.

Jeśli jednak pracodawca wyraża taką wolę, może za pomocą aneksu do umowy o pracę wprowadzającego premię uznaniową dodać informacje na temat warunków uzyskania premii i jej stawki.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór aneksu do umowy o pracę dotyczącego premii uznaniowej, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Aneks do umowy o pracę – Premia uznaniowa – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aneks-do-umowy-o-prace-premia-uznaniowa-wzor
Aneks do umowy o pracę - Premia uznaniowa - wzór
17