Aneks do umowy o pracę na czas nieokreślony – wzór

17 

Aneksowanie pozwala pracodawcy i pracownikowi uniknąć konieczności sporządzania nowej umowy o pracę w przypadku wprowadzenia zmian w warunkach pracy i płacy.

Aneks do umowy o pracę na czas nieokreślony może dotyczyć zmiany wymiaru czasu pracy, zmiany godzin świadczenia pracy, zmiany stanowiska pracy czy zmiany wysokości wynagrodzenia. Aneks do umowy strony zawierają za porozumieniem, z inicjatywy pracodawcy lub pracownika. 

Aneksu do umowy o pracę nie można zawrzeć wbrew woli pracownika, dlatego z reguły wprowadzane przez niego zmiany są pozytywne. Zdarza się jednak, że taki aneks zawierany jest na prośbę pracownika w związku z wyrażoną przez niego chęcią powrotu na stanowisko zajmowane przed awansem. W takim przypadku aneks do umowy o pracę może dotyczyć zmian negatywnych – w tym również obniżenia stawki wynagrodzenia. 

Należy pamiętać, że aneks do umowy o pracę na czas nieokreślony to dokument zmieniający umowę o pracę, dlatego powinien on przyjmować taką samą formę jak umowa, której dotyczy. Konieczne jest też podpisanie go przez pracownika i pracodawcę. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór aneksu do umowy o pracę na czas nieokreślony, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Aneks do umowy o pracę na czas nieokreślony – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aneks-do-umowy-o-prace-na-czas-nieokreslony-wzor
Aneks do umowy o pracę na czas nieokreślony - wzór
17