Aneks do umowy o dzieło – wzór

17 

Umowa o dzieło należy do umów cywilnoprawnych. Jej postanowienia strony mogą zmieniać za pomocą aneksu w formie pisemnej. Aneks do umowy o dzieło pozwala zmodyfikować zapisy kontraktu, usuwać je lub dodawać nowe. Można zawrzeć go jedynie za zgodą obu stron, czyli wykonawcy i zamawiającego. 

Aneks do umowy o dzieło pozwala zmodyfikować ustalone na początku warunki współpracy. Z pomocą takiego dokumentu strony mogą ustalić inny termin na realizację dzieła czy też inną stawkę wynagrodzenia dla wykonawcy. Należy pamiętać, że na aneksie muszą pojawić się podpisy obu stron, zatem wprowadzane zmiany z reguły będą korzystne – zgodę na nie musi wyrazić i wykonawca, i zamawiający.

Sporządzając aneks do umowy o dzieło, należy pamiętać o ujęciu w takim dokumencie wszystkich niezbędnych elementów formalnych. Są to między innymi dane stron umowy, oznaczenie umowy o dzieło, której dotyczy aneks oraz opis wprowadzanych zmian wraz z terminem ich obowiązywania. Jeśli strony nie wskażą, od kiedy aneks obowiązuje, przyjmuje się, że wprowadzane zmiany wchodzą w życie w momencie podpisania dokumentu. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór aneksu do umowy o dzieło, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Aneks do umowy o dzieło – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aneks-do-umowy-o-dzielo-wzor
Aneks do umowy o dzieło - wzór
17