Umowa o dzieło – wzór

17 

Jak powinna wyglądać umowa o dzieło? Umowa o dzieło jest umową cywilnoprawną, często nazywaną umową rezultatu, ponieważ jej przedmiotem musi być czynność dająca konkretny rezultat. W ramach zawartej umowy o dzieło przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do wykonania określonego dzieła, a zlecający do zapłaty określonego wynagrodzenia.

W umowie o dzieło należy zawrzeć dane stron, określenie przedmiotu umowy (im dokładniejsze, tym lepiej), określenie wysokości wynagrodzenia oraz wskazanie terminu wykonania dzieła i oddania go zamawiającemu. Dokument może odnosić się także do kwestii związanych z zakupem materiałów czy do sposobu wykonania dzieła.

Umowy o dzieło nie można wypowiedzieć, ale można od niej odstąpić. Zlecający ma prawo odstąpić od umowy o dzieło między innymi w przypadku, kiedy dzieło zawiera wady, których nie da się usunąć, czy też gdy wykonawca tworzy dzieło w sposób sprzeczny z umową i nie reaguje na upomnienia zlecającego.

Natomiast wykonawca może odstąpić od umowy wtedy, kiedy wykonanie dzieła wymaga współdziałania, a zamawiający tego odmawia.

Aby pobrać gotowy do wypełnienia, kompletny wzór umowy o dzieło, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa o dzieło – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-o-dzielo-wzor
Umowa o dzieło - wzór
17