Aneks do umowy dzierżawy gruntu rolnego wzór DOC PDF

(1 opinia klienta)

17 

Czym jest aneks do umowy dzierżawy gruntu rolnego? Aneksem do umowy dzierżawy gruntu rolnego nazywa się dokument zmieniający warunki rzeczonej umowy na mocy porozumienia stron.

Samodzielnie jest on pozbawiony znaczenia prawnego – zyskuje go dopiero w połączeniu z umową dzierżawy. Aneksowanie to sposób, z którego strony mogą skorzystać, gdy nie są zainteresowane rozwiązywaniem starego kontraktu, ale chciałyby np. zmienić wysokość czynszu czy skorygować dane stron lub inne dane zawarte w pierwotnej umowie dzierżawy gruntu rolnego.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór aneksu do umowy dzierżawy gruntu rolnego – który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (1)

Jaką formę powinien mieć aneks?

Zgodnie z art. 77 Kodeksu cywilnego aneks powinien zachować tę samą formę, w jakiej została zawarta umowa. Pisemna, dokumentowa albo elektroniczna wymaga aneksu w postaci dokumentowej, a akty notarialne – aneksu sporządzonego w obecności notariusza.

Co powinien zawierać aneks?

Najistotniejszym elementem aneksu jest opis wprowadzanych za jego pośrednictwem zmian. Ponadto w treści należy wskazać umowę dzierżawy (miejsce i data zawarcia), scharakteryzować jej przedmiot (lokalizacja, powierzchnia i ew. przeznaczenie gruntu) oraz podać dane identyfikacyjne stron.

Warto też określić datę, od której dokument ma obowiązywać. Aneks musi zostać podpisany przez dzierżawcę i wydzierżawiającego.

1 opinia dla Aneks do umowy dzierżawy gruntu rolnego wzór DOC PDF

  1. Marcin Wiechowski

    pismo jest ok, jedynie do uzupełnienia danymi dzierżawcy i wydzierżawiającego.

    • Grzegorz Szwaciński

      Zgadza się, pismo wystarczy jedynie uzupełnić danymi.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aneks-do-umowy-dzierzawy-gruntu-rolnego-wzor-doc-pdf
Aneks do umowy dzierżawy gruntu rolnego wzór DOC PDF
17