Aneks do regulaminu pracy – wzór

17 

Regulamin pracy to dokument, który ustala organizację i porządek w procesie pracy, w tym między innymi sposób potwierdzania przybycia do zakładu czy też sposób usprawiedliwiania nieobecności w pracy. Taki regulamin musi wprowadzić każdy pracodawca, który zatrudnia w swojej firmie co najmniej 20 osób.

Aby wprowadzić zmiany do regulaminu, przełożony może sporządzić aneks – aneks do regulaminu pracy. Aneksowanie przeprowadza się w taki sam sposób, jak wprowadza się sam regulamin. Oznacza to, że gotowy dokument musi zostać zatwierdzony przez organizację związkową działającą w danym zakładzie pracy. 

Ponieważ regulaminy pracy przygotowywane są zasadniczo na czas nieokreślony, to właśnie aneks pozwala zmienić regulamin lub wprowadzić do niego nowe zasady. Należy wiedzieć jednak, że pracodawca ma tak naprawdę dwie możliwości: może wprowadzić całkiem nowy regulamin, uwzględniając w nim zmiany lub sporządzić jedynie aneks do regulaminu, czyli dokument opisujący wprowadzane zmiany. 

Jak każdy aneks, również aneks do regulaminu pracy powinien określać, jakiego dokumentu dotyczy, jakie zmiany wprowadza i od kiedy obowiązuje. Aneks wprowadza się w takim samym trybie i obwieszcza się w taki sam sposób jak sam regulamin pracy – dokument podpisuje dyrektor zakładu.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór aneksu do regulaminu pracy, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Aneks do regulaminu pracy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aneks-do-regulaminu-pracy-wzor
Aneks do regulaminu pracy - wzór
17