Zgoda współwłaściciela na zawarcie umowy dzierżawy wzór

17 

Zawarcie umowy dzierżawy jest możliwe, jeżeli wszyscy współwłaściciele przedmiotu umowy wyrażą zgodę na taką czynność prawną.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór zgody współwłaściciela na zawarcie umowy dzierżawy – który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Rozporządzanie rzeczą wspólną a umowa dzierżawy

Zgodnie z art. 199 Kodeksu cywilnego do zawarcia umowy dzierżawy, jako czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu rzeczą wspólną, potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli.

W przypadku jej braku współwłaściciele, których udziały wynoszą co najmniej połowę, mogą żądać rozstrzygnięcia sądu, który orzeknie, mając na względzie cel zamierzonej czynności oraz interesy wszystkich współwłaścicieli.

Zgoda współwłaścicieli a ważność umowy

Zgodnie z orzecznictwem umowa dzierżawy zawarta bez zgody wszystkich właścicieli jest uznawana za bezwzględnie nieważną.

Forma zgoda na zawarcie umowy dzierżawy

Zgoda współwłaścicieli na dokonanie czynności prawnej (zgoda współwłaścicieli na dzierżawę) może być wyrażona przed jej dokonaniem, w trakcie czynności albo w postaci jej potwierdzenia po dokonaniu czynności ze skutkiem wstecznym. Powinna być przy tym udzielona w przewidzianej przez przepisy formie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zgoda współwłaściciela na zawarcie umowy dzierżawy wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zgoda-wspolwlasciciela-na-zawarcie-umowy-dzierzawy-wzor
Zgoda współwłaściciela na zawarcie umowy dzierżawy wzór
17