Wzór wniosku o blokadę alkoholową PDF DOC

(2 opinie klientów)

17 

Blokada alkoholowa w samochodzie sprawia, że jego silnik może odpalić jedynie osoba w pełni trzeźwa. Wniosek o blokadę alkoholową składa do sądu skazany karą zakazu prowadzenia pojazdów za przestępstwo związane z prowadzeniem auta pod wpływem alkoholu. Pismo pozwala ubiegać się o zamianę formy odbywania kary z zakazu całkowitego na nakaz prowadzenia pojazdów wyposażonych w blokadę.

Do przygotowania pisma z taką prośbą skazany może wykorzystać wzór wniosku o blokadę alkoholową. Co ważne, wniosek może wnieść do sądu wyłącznie ten skazany, który odbył już połowę orzeczonej kary, a w przypadku kary orzeczonej dożywotnio – co najmniej 10 lat.

Drugim ważnym warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku o blokadę alkoholową jest uzyskanie tak zwanej pozytywnej prognozy kryminologicznej, czyli nienaganne zachowanie skazanego. Sąd wyda zgodę na blokadę alkoholową tylko wtedy, kiedy będzie miał pewność, że skazany nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa w komunikacji – nie popełni ponownie podobnego przestępstwa.

Gotowy wzór wniosku o blokadę alkoholową pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (2)

.

2 opinie dla Wzór wniosku o blokadę alkoholową PDF DOC

  1. Kacper

    Polecam wniosek, na duży plus szerokie uzasadnienie które można zmodyfikować i przełożyć na swoją sytuację…

  2. Krystian Kobyłka

    Pozytyw! wzór spełnił moje oczekiwania!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-wniosku-o-blokade-alkoholowa-pdf-doc
Wzór wniosku o blokadę alkoholową PDF DOC
17