Wzór pozwu o rozwód bez orzekania o winie (dzieci)

17 

Pozew o rozwód bez orzekania o winie to rodzaj wniosku składanego do sądu, który składa jedna ze stron, aby rozpocząć proces rozwodowy, który nie ma na celu wykazania winy jednej z osób w małżeństwie jako przyczyny rozpadu związku.

W praktyce oznacza to, że strona wnioskująca o rozwód bez orzekania o winie nie musi udowadniać, że druga strona jest winna za rozpad małżeństwa, a jedynie musi przedstawić argumenty na rzecz jego rozwiązania.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór pozwu o rozwód bez orzekania o winie, który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Sąd podejmuje decyzję o rozwodzie na podstawie wniosku rozwodowego złożonego przez jedną ze stron bez zbadania przyczyn, które doprowadziły do rozpadu małżeństwa.

W Polsce pozew o rozwód bez orzekania o winie został wprowadzony w 2011 roku jako jedna z form rozwiązania małżeństwa. Zmiana ta miała na celu usprawnienie procesu rozwodowego i ograniczenie konfliktów między małżonkami.

Pozew o rozwód należy złożyć w sądzie właściwym ze względu na miejsce zamieszkania lub stałego pobytu jednego z małżonków. W Polsce sąd właściwy to zazwyczaj sąd rodziny i opiekuńczy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór pozwu o rozwód bez orzekania o winie (dzieci)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-pozwu-o-rozwod-bez-orzekania-o-winie-pdf-doc-przyklad
Wzór pozwu o rozwód bez orzekania o winie (dzieci)
17