Wypowiedzenie umowy Luxmed – wzór

17 

Zgodnie z regulaminem dostępnym online, umowa z firmą Luxmed może zostać rozwiązana za wypowiedzeniem w każdym czasie, bez wskazywania przyczyny. Wypowiedzenie umowy wymaga złożenia stosownego oświadczenia i przesłania go za pośrednictwem poczty elektronicznej lub pisemnie pod wskazany adres.

Warto pamiętać, że na innych zasadach przebiega rozwiązanie umowy z klientem, który jest konsumentem oraz z klientem, który jest osobą prawną (firma).

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór wypowiedzenia umowy Luxmed – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Warunki wypowiedzenia umowy Luxmed

Jak zostało wspomniane, przykładowe wypowiedzenie umowy Luxmed musi przyjmować formę pisemną – papierową lub elektroniczną. Przed sporządzeniem takiego oświadczenia woli warto jednak zapoznać się dokładnie z zapisami zawartej wcześniej umowy.

Najczęściej kontrakt zawarty z firmą Luxmed jest umową terminową, która po upływie jednego roku przedłuża się automatycznie i zmienia w umowę na czas nieokreślony. Taką umowę można wypowiedzieć w dowolnym czasie z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

Klientowi przysługuje także prawo odstąpienia od umowy – w ciągu 10 dni od jej podpisania lub w ciągu 14 dni, jeśli umowę zawarto poza siedzibą firmy.

Jak napisać wypowiedzenie umowy Luxmed?

Wypowiedzenie umowy to jednostronne oświadczenie woli, które musi zawierać:

  • dane stron, 
  • oznaczenie rozwiązywanej umowy,
  • termin wypowiedzenia,
  • podpis strony.

Jeśli umowa jest rozwiązywana w trybie natychmiastowym, konieczne będzie uzasadnienie wypowiedzenia z odniesieniem do przyczyn określonych w treści umowy. W pozostałych przypadkach przyczyna wypowiedzenia nie jest wymagana.

Bardzo istotne okaże się natomiast skuteczne dostarczenie oświadczenia drugiej stronie, czyli przesłanie dokumentu odpowiednio na adres poczty elektronicznej lub listem poleconym na adres podany w umowie.

Oświadczenie woli o wypowiedzeniu umowy wywołuje bowiem skutki prawne dopiero wtedy, kiedy druga strona otrzymała je w sposób, który pozwolił jej zapoznać się z treścią dokumentu. Od tego momentu liczony jest też okres wypowiedzenia obowiązujący strony bez względu na to, która z nich wypowie umowę.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wypowiedzenie umowy Luxmed – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wypowiedzenie-umowy-luxmed-wzor
Wypowiedzenie umowy Luxmed - wzór
17