Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania – WZÓR

(1 opinia klienta)

17 

Wyczyszczenie historii kredytowej z BIK polega na przeniesieniu danych do części statystycznej, niewidocznej dla banków. Można dokonać tego poprzez wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych osobowych po wygaśnięciu zobowiązania. Co ważne, dotyczy to jedynie opóźnień krótszych niż 60 dni oraz kwot przeterminowanego zadłużenia nie większych niż 200 zł.

Wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych z BIK nie jest prostym zadaniem. Warto wykorzystać w tym celu wzór wycofania zgody z BIK na przetwarzanie danych osobowych po wygaśnięciu zobowiązania, ponieważ pismo to musi odnosić się do konkretnego zobowiązania i musi uwzględniać dane z umowy kredytowej. Do wypełnienia druku potrzebne będą też informacje z dowodu osobistego dłużnika, a także dane banku lub innej instytucji finansowej, która udzieliła kredytu/pożyczki. 

Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania należy skierować odpowiednio do banku lub instytucji finansowej, której zobowiązanie dotyczy. Nie można przesłać takiego pisma bezpośrednio do BIK, ponieważ BIK nie ma mocy prawnej, aby poprawiać czy modyfikować jakiekolwiek informacje na temat dłużników. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

.

1 opinia dla Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania – WZÓR

  1. Izabela Tuszyńska

    Udało się! dziękuję serdecznie.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wycofanie-zgody-z-bik-na-przetwarzanie-danych-po-wygasnieciu-zobowiazania-wzor
Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania - WZÓR
17