Wniosek o wypłatę odprawy pośmiertnej wzór

17 

W przypadku śmierci pracownika w czasie trwania stosunku pracy czy w czasie pobierania zasiłku z tytułu niezdolności do pracy na skutek choroby rodzinie zmarłego przysługuje od pracodawcy odprawa pośmiertna.

Wniosek o wypłatę odprawy pośmiertnej może złożyć małżonek, a także dzieci własne, dzieci przysposobione, wnuki, rodzeństwo czy rodzice pracownika.

Co ważne, każdej z tych osób świadczenie należy się w częściach równych, co oznacza, że w przypadku otrzymania kilku takich wniosków pracodawca musi podzielić wyliczoną kwotę odprawy na odpowiednie części.

Warto wiedzieć, że wysokość odprawy pośmiertnej uzależniona jest od długości stażu pracy w danym zakładzie. Jeśli pracownik pracował w firmie mniej niż 10 lat, jego rodzina otrzyma równowartość miesięcznego wynagrodzenia.

W przypadku stażu przekraczającego okres 10 lat będzie to już równowartość trzymiesięcznego wynagrodzenia. Jeśli zaś zmarły pracował w danym zakładzie pracy przez co najmniej 15 lat, to jego odprawa powinna wynosić tyle, co 6 wynagrodzeń za pracę. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o wypłatę odprawy pośmiertnej, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o wypłatę odprawy pośmiertnej wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-wyplate-odprawy-posmiertnej-wzor
Wniosek o wypłatę odprawy pośmiertnej wzór
17