Wniosek o stalking – wzór z omówieniem

17 

Stalking w Polsce jest karalny. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, takie przestępstwo polega na uporczywym nękaniu drugiej osoby, wywołującym u niej uzasadnione poczucie zagrożenia, szykanowania czy poniżenia.

Przestępstwo tego typu ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego, a wniosek o stalking należy złożyć na policji lub do prokuratury. Jeśli stalking dotyczy miejsca pracy, sprawę można zgłosić w pierwszej kolejności swojemu przełożonemu. 

Wniosek o stalking może dotyczyć wielu zachowań sprawcy, wywołujących u ofiary uczucie niepokoju, zagrożenia czy naruszenia prywatności. To między innymi śledzenie, przesyłanie wiadomości, telefonowanie, ale także groźby, kradzież i niszczenie mienia, a nawet przemoc fizyczna.

W każdym z tych przypadków ofiara nie może pozostawać bierna. Powinna gromadzić dowody na prześladowanie, aby móc udowodnić stalking przed organami ścigania, a następnie w sądzie.

Załącznikami do wniosku o stalking będą między innymi zeznania świadków, nagrania wideo i audio, zdjęcia czy zrzuty ekranu z wiadomości przesyłanych przez Internet. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o stalking, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o stalking – wzór z omówieniem”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-stalking-wzor
Wniosek o stalking - wzór z omówieniem
17